Симеон Славчев и Спортинг се препънаха срещу бившия отбор на Ники Михайлов (видео)

Спортинг (Лисабон) отстъпи с 0:2 на Твенте в поредната си контрола преди старта на сезона. Това бе първо поражение за "лъвовете" по време на лятната подготовка и тя дойде след голове на Люк Кастайньос и Киунси Промес. Българският халф на Спортинг Симеон Славчев се появи в игра в последния четвърт час и беше много близо до това да отбележи първия си гол за португалския гранд, но негов удар в края на мача беше блокиран от противников защитник.

Звездата на Твенте Люк Кастайньос откри резултата за бившия отбор на Николай Михайлов в 5-ата минута, а малко преди появата на Славчев Маурисио от Спортинг беше изгонен за втори жълт картон. В 90-ата минута исканият от ЦСКА (Москва) и Динамо (Москва) Куинси Промес вкара втори гол за холандците.

Следващата контрола на Спортинг е на 1 август срещу Лацио.

ТВЕНТЕ - СПОРТИНГ 2:0
1:0 Кастайньос (5)
2:0 Промес (90)