Фалкао не игра, а Бербатов не вкара при победа на Монако (видео)

Очакваното завръщане в игра на Радамел Фалкао не се състоя. Предполагаше се, че колумбийският нападател, който скъса връзки в началото на годината и пропусна Мондиал 2014, ще вземе участие в днешната контрола на Монако срещу Парма, но наставникът на монегаските Леонардо Жардим не го пусна. Димитър Бербатов отново водеше атаката на тима от Княжеството, но този път не успя да се разпише. Българинът остана на терена до 75-ата минута, когато беше заменен от Яник Ферейра Караско.

Монако спечели с 2:0, като и двата гола отбеляза Жоао Моутиньо. Португалецът откри резултата в 18-ата минута, а в 70-ата затвърди победата на гостите.

Бербатов имаше няколко възможности за гол преди почивката, но ги пропусна. Жоао Моутиньо даде аванс на Монако с красиво попадение от пряк свободен удар, а след това Антонио Касано не успя да изравни. През второто полувреме Монако доминираше и Моутиньо реализира втория си гол в 70-ата минута.

В събота Монако започва участието си на "Емиратс къп" в Лондон.

ПАРМА - МОНАКО 0:2
0:1 Моутиньо (18)
0:2 Моутиньо (70)

ПАРМА: Mиранте, Касани (46 - Ристовски), Федал (61 - Фелипе), Aкуа (68 - Галопа), Палета (46 - Гоби), Лукарели (68 - Мендес), Биабиани (60 - Бидауи), Mаури (46 - Гезал), Жоркера (61 - Mаркиони), Касано (60 - Паладино), Белфодил (68 - Чери)

МОНАКО: Субашич, Aбденур (61 - Раджи), Карвальо, Курзава (75 - Ешиежиле), Фабиньо (88 - Бахамбула), Кондогбиа,  Моутиньо, Тулалан (61 - Дирар), Окампос (46 - Мартиал), Бербатов (75 - Ферейра Караско), Жермен (88 - Исимат-Мирен)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Мендес (П); Абденур (М)
СЪДИЯ: М. Фаври
СТАДИОН: "Енио Тардини"