Нови успехи за Спортните таланти на "Еврофутбол"

Спортният талант на "Еврофутбол“ Борис Недялков завоюва престижните 4-то и 5-то място на Откритото първенство на Войводина по кану-каяк. Борис изпусна за малко бронзовото отличие в дисциплината 1000 метра едноместен каяк, а на 500 метра завърши на 5-а позиция. В международната регата участваха състезатели от Сърбия, Кипър и Хърватска, които ще отидат на Световното първенство в началото на август в Русия.

Друг Спортен талант на българския букмейкър във водните спортове – маратонската ни плувкиня Лидия Иванова, участва на летния шампионат за мъже и жени на 50 м басейн като част от подготовката й за старта на 10 км на 4-тия кръг от Европейската купа в открити води в Хорн (Хол.) на 2 август. Тя завърши на 9-о място на 50 метра бътерфлай с време 30.87 сек. като остана на 2 десети от медала. С отбора на "София’21“ Лидия записа едно пето, две шести и едно седмо място съответно на 4х100 м свободен стил, 4х200 м св. стил, 4х100 м съчетано и на 4х100 м смесена щафета.

Единственото българско участие на Световното първенство по лека атлетика старша възраст в  Юджийн (САЩ) бе друг на Спортен талант на "Еврофутбол“ – Викториа Тенчева. В трета серия на 100 метра с препятствия тя остана последна с време 14.83 сек. и не успя да се придвижи до полуфиналите. Шампионка е американката Кендел Уилямс с 12.89 сек.

Четирима Спортни таланти взеха участие на Балканиадата по лека атлетика в Питещ (Рум.) този уикенд. Митко Ценов се окичи с титлата на 3000 метра с препятствия, независимо че пропусна първото водно препятствие и се наложи да се връща около 30 метра, за да го преодолее. Случката развесели публика, състезатели и треньори в румънския град, а Митко успя да навакса изоставането си от основната група вследствие на този "инцидент“ и в крайна сметка взе златото с 8:52,33 мин. Денис Димитров остана в подножието на почетната стълбичка с 4-то си място в мъжкия спринт на 100 метра с време 10.55 сек. При жените в същата дисциплина Карин Околие е шеста (11.97 сек.), която има още едно 6-то място с щафетата 4х100 метра. На 5000 метра Милица Мирчева е 5-та с време 16:28.30 мин.

Медийни партньори на програма "Спортни таланти" за 2014 г. са: Дарик радио, БНР, телевизиите ТВ7, News7 и Канал 3, вестниците "Дума", "Стандарт" "Марица” и "Еврофутбол”, информационните агенции КРОСС и БГ НЕС, както и сайтовете www.gong.bg, www.sportal.bg, www.viasport.bg, www.bgathletic.com, www.dir.bg, www.winner.bg, www.ngobg.info,  www.chuime.bg  и actualno.bg.

Снимки: Личен архив и списание "Атлетика"