Коринтианс победи у дома Палмейрас

Коринтианс победи с 2:0 у дома своя местен съперник Палмейрас в мач от 12-ия кръг на бразилското първенство. Хосе Паоло Гереро и Пектрос се разписаха през второто полувреме и донесоха ценния успех в полза на Коринтианс, който има актив от 23 точки на второто място във временното класиране. Лидерът Крузейро е с пет точки повече, след като разгроми с 5:0 като домакин Фигейрензе. Петима различни голмайстори се разписаха в полза на победителите. Това са Лукас Силва от дузпа, Маркиньос, Деде, Рикардо Гуларт и Дагоберто. Флуминензе и Интернасионал пък имат по 22 точки, съответно на трета и четвърта позиция в подреждането до момента. ФЛУ надигра с 3:0 като гост Атлетико Паранензе, докато отборът от Порто Алегре постигна минимален успех с 1:0 при гостуването си срещу Баия.