Ливърпул надхитри Олимпиакос с ранен гол (видео)

Отборът на Ливърпул победи Олимпиакос с минималното 1:0 в приятелски мач от турнира Интернешънъл чемпиънс къп в САЩ. Срещата се игра на "Солджър Фийлд" в Чикаго. Мърсисайдци пък стигнаха до успеха с попадение на Рахийм Стърлинг още в 5-ата минута на двубоя.

Английският тим стартира мача по-съсредоточено и в 5-ата минута Даниел Стъридж успя малко щастливо да изведе Стърлинг на скорост в наказателното поле, а младокът с техничен удар прати топката в мрежата за 1:0. След това Олимпиакос се окопити и дори на моменти стоеше по-добре на терена. В 37-ата минута обаче Лазар Маркович можеше да удвои преднината на Ливърпул, но стреля неточно.

Добрата игра на гръцкия тим пък можеше да бъде увенчана с гол в 50-ата минута, когато страхотен изстрел на Газарян се отби от напречната греда. Едва в края на мача Ливърпул отново вдигна оборотите и първо Рики Ламбърт отправи далечен удар, а след това Фелипе Коутиньо бе близо до гола със страхотен шут профучал до гредата.

В 80-ата минута пък Олимпиакос отново стигна до сериозна опасност, като Букалакис изскочи зад защитата, финтира и вратаря, но в последния момент ударът му бе блокиран от Джо Алън.

Така срещата завърши с минимална победа на Ливърпул, като това е първи успех на тима в надпреварата. Следващият двубой на мърсисайдци е с Манчестър Сити на 31 юли.

Ливърпул - Олимпиакос 1:0
1:0 Стърлинг (5)

ЛИВЪРПУЛ: Джоунс, Джонсън (Кели 63), Шкъртел, Туре (Коатес 63), Енрике (Робинсън 46), Джерард (Лукас 63), Хендерсън, Чан (Алън 46), Стърлинг (Джордън 75), Стъридж (Ламбърт 75), Маркович (Коутиньо 46)

ОЛИМПИАКОС: Мегиери, Салино (Елабделу 46), Пападопулос (Коловос 64), Сиовас (Авлонитис 74), Абидал (Масаку 46), Ндинга (Манолас 64), Маниатис (Домингес 46), Досеви (Букалакис 74), Газарян (Касами 64), Савиола (Самарис 46), Диамантакос (Папазоглу 74)