Българско дуо мачка в Англия - 11 гола в 1 мач

Българските футболисти Стефан Йорданов и Крис Бързин, които са футболисти на ФК Айнсбъри Роувърс, направиха много силен мач за своя отбор при победа над Полски сборен отбор. Двете крила направиха изключителен двубой, като реализираха по 2 гола и 2 асистенции.
Мачът започна с близо 15 минути закъснение заради липса на добра организация. Още с първият съдийски сигнал, обаче, нещата за домакините не тръгнаха добре. До 10-тата минута резултата вече бе 0:3 за поляците. Последва силен натиск в опит да бъде намален резултата, но така и без успех, защото в 40-тата минута резултатът бе покачен на 0:4. Бърза контра атака свари защитата на Айнсбъри неподготвена. Минута по-късно окрилените поляци покачиха на 0:5 и си мислеха, че вече са предрешили изхода на тази среща. Точно в този момент, макар и с късмет, удар с няколко рикошета оплете топката в мрежата за 1:5. Така и завърши първото полувреме.
На почивката треньорът на домакините извърши две промени, пускайки Стефан Йорданов и Крис Бързин, което даде резултат още в 46-тата минута. Тогава българското ляво крило напредна самостоятелно, финтира трима защитници и останал сам срещу вратаря, Бързин не му остави шансове - 2:5. Три минути по-късно Стефан Йорданов повтори същото. Преодоля трима защитници по дясното крило, навлезна към центъра на терена, разигра на двойно с Бързин, и с безпощаден удар с по тревата Йорданов намали на 3:5. След като заиграха като един отбор, англичаните започнаха все по-често да поглеждат напред и резултата не закъсня. 15 минути преди края на мача падна нов гол за домакините за 4:5. Стефан Йорданов се изтреля по лявото крило, нагласи си топката на десния крак и я качи на главата на Дурим Хамза, който не сгреши. Видимо полският тим вече бе уморен и въпреки здравите си физически опорни центрове, започнаха лека-полека да остъпват центъра на терена. Бързин и Йорданов непрекъснато променяха позициите си и това допълнително усложняваше задачата на гостите, чийто треньор бе изгонен от скамейките 5 минути преди последния съдийски сигнал. Веднага след неговото изгонване, избита топка от корнер за Полски Сборен Тим, попадна на крака на Бледър Металиа, който пусна в ляво на върналия се да помага в защитата - Стефан Йорданов. Той с дълъг пас намери спирнтиращият в този момент - Крис Бързин. Бързоногият футболист спечели много бързо около 20 метра и с нов финт - Еластико, преодоля първи защитник, нагласи си топката на десния крак и изпрати кълбото в горният ляв ъгъл на вратата за равенството 5:5. В последната минута от даденото от съдията продължение, домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар. С изпълнението на фаула се нагърби Бързин, който пусна бързо към Йорданов. От своя страна българина финтира с един замах двама играчи и с презицен удар оформи крайното 6:5.
На интервюто след мача треньора похвали българските момчета като каза: "На прескоференцията на представянето, те обещаха нещо. Казаха, че ще играят не за пари, а заради любовта си към спорта. Да обърнеш мач от 0:5 до 6:5, това ако не е любов, не знам кое ще е". Нашата медия не пропусна да зададе няколко бързи въпроса на българите. И двамата бяха единодушни. "Не ние променихме мача, направи го целия отбор. Просто имахме щастието да сме на правилното място в правилния момент".
Треньорът на гостите пък бе Лаконичен, че ако не ги е имало Йорданов и Бързин, мача е щял да завърши катастрофално. "Ако тия двамата ги нямаше, резултата щеше да е още по-катастрофален в наша полза. Те обърнаха мача".
За последно двамата съзтезатели са носили цветовете съответно на Левски Раковски (Крис Бързин) и Септември София (Стефан Йорданов). Йорданов е преминал още през Янтра Габрово, Миньор Перник, ФК Костинброд. Бързин е преминал през юношеските формации на АЕК Атина, Локомотив София, ЦСКА и накрая в Левски Раковски, преди да да приемат новото предизвикателство - ФК Айнсбъри Роувърс!!!