Байерн вдигна първи трофей, Левандовски дърпа здраво баварците (видео)

Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) спечели турнира "Телеком къп" след успех с класическо 3:0 над Волфсбург в среща, играна пред 42 хиляди зрители в Хамбург. Роберт Левандовски продължи с великолепните си изяви с новия клуб, като днес заби два гола (4 и 20) и беше с основна заслуга за неофициалната купа. Другото ново попълнение Себастиан Роде вкара в 15-ата минута. Двубоят се игра в две полувремена от по 30 минути.

Още с първата добра атака баварците успяха да открият резултата в четвъртата минута. Франк Рибери центрира отдясно и Левандовски  връхлетя с глава към топката на първата греда - 1:0. В 15-ата новото попълнение Себастиан Роде направи двойно подаване с ветерана Клаудио Писаро и с хубаво насочване по диагонала опъна мрежата.

Преди този гол "вълците" се бяха поокопитили и търсеха изравняването. Много бързо дойде и третото попадение. Левандовски отново показа голмайсторска класа. След двойно подаване между Хьойберг и Писаро полският стрелец получи топката на границата на наказателното поле и с прекрасен фалцов изстрел я заби в десния горен ъгъл - 3:0.

С началото на втората част "зелените" направиха доста смени. Момчетата на Джосеп Гуардиола намалиха темпото и Волфсбург играеше по-често с топката.

Бундеслигата започва след четири седмици.

Байерн - Волфсбург - 3:0
1:0 - Левандовски (4)
2:0 - Роде (15)
3:0 - Левандовски (20)