Борусия (Д) наниза 5 за половин час

Отборът на Борусия (Дортмунд) разби като гост с 5:1 четвъртодивизионния Рот-Вайс Есен пред 17 хиляди зрители в Есен. Пиер-Емерик Обамеянг вкара първите два гола (8 и 10). Невен Суботич (22), Хенрих Мхитарян (25) и Чиро Имобиле (30) добавиха още попадения. В 39-ата грешка на Суботич доведе до гол в полза на съперника.

Обамеянг набързо даде тласък към головата победа с два точни изстрела в рамките на сто секунди. В 22-ата Суботич отбеляза с глава. Мхитарян вкара четвъртия си гол в предсезонните игри в 25-ата минута. В 30-ата Имобиле вкара първото си попадение за "жълто-черните". През второто полувреме гол така и не падна.

Борусия (Д) (първо полувреме):
Бонман; Пишчек, Суботич, Цимерман, Шмелцер; Шахин, Кирх; Хофман, Мхитарян, Обамеянг; Имобиле;
Борусия (Д) (второ полувреме): Лангерак; Пишчек, Суботич, Цимерман, Шмелцер; Бендер, Кеел; Йоич, Жи, Хофман; Дерщроф

Снимки: Getty Images/Guliver