Левски е мобилизиран за успех в дербито с ЦСКА-София

Атлетик Билбао и Вердер си вкараха 4 гола

Отборите на Атлетик Билбао и Вердер (Бремен) направиха 2:2 в последната контрола на баските на австрийска земя. Ариц Адурис (20) и Маркел Сусаета (41) вкараха за "червено-белите", а за "зелените" се разписаха Себастиан Прьодл (28) и Фин Бартелс (48).

В 20-ата минута Адурис нахлу в наказателното поле и насочи топката под плонжа на вратаря. Осем минути по-късно Прьодл изравни с глава след корнер. Футболистите на Ернесто Валверде поискаха нарушение в нападание. В 41-ата Икер Муниаин намери Сусаета и дясното крило преодоля вратаря. В 48-ата Бартелс изравни от малкото наказателно поле. При 1:1 Адурис получи червен картон за протест срещу съдията.

Като цяло срещата беше равностойно и справедливо завърши без победител.

Снимка: El Correo