Хамбургер спечели малкия финал на "Телеком къп"

Отборът на Хамбургер ШФ надигра с 3:1 Борусия (Мьонхенгладбах) в битка за третото място на турнира "Телеком къп", който тази година се играе в Хамбург. Пред 42 хиляди зрители тимът, който едва се спаси от изпадане преди няколко месеца, сега успя да се наложи над един от сериозните отбори в Германия. Срещата се игра в две полувремена от по 30 минути.

В третата минута Рафаел ван дер Ваарт центрира и Жак Зуа откри с глава. В ответната атака Борусия изравни чрез Рафаел. В 21-ата Ван дер Ваарт отново блесна с гол за 2:1. Холандецът получи подарък от защитата на гостите и с хубав удар от 25 метра не остави шансове. В 53-ата минута Керем Демирбай вкара за крайното 3:1.

Финалът е по-късно тази вечер между Байерн (Мюнхен) и Волфсбург.

Снимка: Getty Images/Guliver