Живко Миланов с гол в Русия, отборът на Ники Костов поведе в класирането (видео)

Бившият национал Живко Миланов отбеляза гол при победата на Том над Луч-Енергия с 3:1 в среща от 4-ия кръг на руската Първа дивизия. Отборът от Томск записа втори успех за сезона и вече е на 5-о място във временното класиране с 6 точки.

Кирил Погребняк откри резултата в 37-ата минута, а в средата на второто полувреме Павел Голишев от домакините пропусна дузпа, но пръв до отскочилата топка стигна Миланов, който покачи на 2:0. Друг бранител - Сергей Бендз, вкара третото попадение за Том, а Руслан Корян намали в заключителните секунди.

Новият лидер в Първа дивизия е Тосно. Отборът, воден от Николай Костов, надви с 1:0 изпадналия от Премиер лигата Криля Советов и вече е начело с актив от 10 точки.

Победното попадение за Тосно срещу тима от Самара бе дело на Михаил Горевишвили в 38-ата минута.