Бивш капитан на Локо (Пд) дебютира с гол в Германия

Бившият капитан на Локомотив (Пловдив) и Монтана Георги Мечечиев дебютира с гол за новия си тим Нойбой Набург в петото ниво на германския футбол. Отборът от Набург завърши като гост 1:1 на Милтах на старта на първенството на Крайслига Източна Бавария. Домакините откриха резултата преди почивката чрез Михаел Ноймайер, но 10 минути след началото на второто полувреме Мечечиев, който в новия си отбор играе като десен външен халф изравни с хубав удар от средно разстояние.

36-годишният играч напусна Монтана през лятото и имаше вариант да остане в Б група, но предпочете Германия макар и на по-ниско ниво.

В отбора той ще има още една роля - ще бъде играещ помощник-треньор на чешкия специалист Ян Велкоборски, който за първа година поема Нойбой Набург. "В първия момент очаквах нивото да е по-ниско, но този мач специално беше като нашата Б група. Смятам, че престоят ми в Южна Бавария ще бъде едновременно добра емоция за мене, а също така и ново футболно начало за мене, вече в друго поприще", коментира за БТА Мечечиев, който живее в намиращото се на 180 километра от Мюнхен градче.