Георги Миланов и ЦСКА вдигнаха Суперкупата (видео + галерия)

ЦСКА (Москва) с национала Георги Миланов спечели Суперкупата на Русия, след като на финала в Краснодар обърнаха носителя на националния трофей Ростов от 0:1 до 3:1. Миланов игра цял мач за "армейците" и се отличи с асистенция за третия гол. Това е шеста Суперкупа за столичния тим.

Ростов откри в 37-ата минута чрез хърватина Хрвойе Милич. Резултатът се запази до края на полувремето. След почивката ЦСКА вдигна оборотите, а получи числен превес. В 56-ата минута Понтус Вернблум изравни. Пет минути по-късно Ростов остана с човек по-малко, след като Александър Гацкан получи втори жълт картон.
Георги Миланов и ЦСКА (Москва) спечелиха Суперкупата на Русия
Канга Каку го последва в съблекалнята само две минути по-късно и така ЦСКА остана с двама души повече на терена. Численият превес се оказа решаващ. В 74-ата минута Зоран Тошич направи обрата пълен - 2:1. Шест минути по-късно пък Сейду Думбия оформи крайното 3:1, след като получи пас от Георги Миланов.

На трибуните в Краснодар беше и националният треньор на Русия Фабио Капело, който беше бурно освиркан при представянето му от диктора на стадиона.