Славия изпусна Локо (Пд) на "Лаута"

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Славия завършиха при резултат 1:1 в среща от 2-ия кръг на "А" група. Дани Кики откри за домакините в 30-ата минута, а Мишел Платини изравни в 52-ата.

Столичани могат да съжаляват за това развитие, тъй като през втората част имаха няколко възможности да си тръгнат с трите точки. Двата тима влязоха с настроение в двубоя, след като стартираха успешно новото първенство. "Смърфовете" направиха 1:1 като гост на Левски, а "белите" разбиха с 4:1 Марек.

Съперниците не впечатлиха с представянето си в началото и до 25-ата минута имаше само по един удар към двете врати. Мичел Бургзорг и Александър Якимов обаче не бяха точни. В 29-ата минута Станислав Генчев отправи изстрел в очертанията на вратата на домакините, но Йордан Господинов спаси.

В следващата атака Благой Наков подаде на Кики, който стреля от дъгата на наказателното поле и с точен удар в горния десен ъгъл на Георги Петков откри.

До края на първата част Богомил Дяков получи травма и бе заменен от Георги Вълчев. Принудителната рокада бе извършена в 39-ата минута.

Столичани започнаха много силно след почивката и успяха да натиснат своя опнент. В 50-ата минута Платини стреля слабо с глава, но не можа да затрудни Господинов. Две минути по-късно обаче бившият нападател на ЦСКА и Лудогорец получи шанс да се поправи и го оползотвори по най-добрия начин. Фернандо да Силва центрира, а Платини с глава насочи много точно кълбото в мрежата за 1:1. Това бе втори гол за бразилеца с белия екип за първенство, след като наказа и Марек преди седмица.

Секудни по-късно късметът си след удар с глава опита и Димитър Пиргов, но този път топката излезе в аут.

Чак в 58-ата минута "черно-белите" намериха адекватен отговор на силния натиск, но изненадващ шут на Наков от около 22 метра бе отразен с мъка от Петков.

В 62-ата минута гостите имаха нова възможност да осъществят пълен обрат, след като Фернандо да Силва преодоля трима играчи на Локомотив и подаде на Жереми Манзоро, но полузащитникът не успя да нанесе точен изстрел.

16 минути по-късно футболистите на Славия имаха възможност да изпълнят фаул от много удобна позиция, но Карлос Фонсека центрира много лошо и пропиля добрия шанс. В 84-ата минута Мичел Бургзорг отправи пореден удар към вратата на Господинов, но също нямаше късмет да се разпише.

"Белите" продължиха да търсят победата и в заключителните минути на мача. В 87-ата Манзоро подаде към резервата Иван Вълчанов, чийто изстрел с глава мина над напречната греда.