100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Марек се завърна победоносно в "А" група на "Бончук" (ГАЛЕРИЯ)

Отборът на Марек постигна първа победа в “А” група от шест години насам, след като трудно надви Хасково с 2:1 в мач от втория кръг на първенството. Пред няколко хиляди зрители на своя стадион “Бончук” точни за домакините бяха Милен Василев (16) и Крум Бибишков (73), които се разписа след статични положения. Крилото бе точен от пряк свободен удар, а нападателят от дузпа. Между тях Владислав Узунов от гостите бе изгонен в 59-ата минута за втори жълт картон, а след това Дончо Атанасов оформи крайното 1:2 в 82-ата минута с втория си гол този сезон.

През първите десетина минути играта беше равностойна и се водеше предимно в центъра на терена. Малко по-късно обаче Василев с отличното си изпълнение на фаул взриви трибуните. Бившият играч на Миньор, Левски и Славия завъртя топката над стена, след което тя спря в горния ляв ъгъл на Николай Банков.

Гостите отговориха също с гол, но той бе отменен поради засада, а удар на Емил Ангелов бе избит от Емил Михайлов.

Марек бе близо до второ попадение в 42-ата минута. Първо Петър Тончев бе изведен зад защитата, но прехвърлящият му удар бе избит в корнер от Банков. След центрирането последва меле, като коженото кълбо попадна в Димитър Димитров, който с левия крак стреля силно в горната греда.

На почивката звездата на Хасково Ангелов бе заменен от Атанас Чипилов. Тончев пропусна в 55-ата минута да направи 2:0, а в 59-ата минута Владислав Узунов бе изгонен за втори жълт картон след нарушение срещу Крум Бибишков.

Въпреки това няколко минути по-късно Николай Николов трябваше да чисти от голлинията при една контраатака на гостите.

Бибишков също пропусна със слаб удар, а Чипилов след добър пробив пробва рефлекса на Михайлов.

Марек победи с Хасково на "Бончук"

В 70-ата минута публиката изпрати с аплодисменти голмайстора Василев, който бе заменен от Марио Близнаков.

180-секунди по-късно Близнаков бе повален от Банков в наказателното поле и реферът Ангел Баялцалиев посочи бялата точка и спести картон на гостуващия вратар. Бибишков бе точен и отново вдигна публиката на крака.

Нападателят на Хасково Дончо Атанасов върна интригата в 82-ата минута с красив гол след изстрел от въздуха след центриране от корнер.

В минутите до края и последвалото 4-минутно продължение гостите се пренесоха изцяло в половината на Марек, за да търсят равенството.

Най-добрата възможност обаче отново бе пред Тончев, който в 92-ата минута бе изведен от Димитър Илиев сам срещу Банков, но стражът спаси.
Секунди по-късно играчите на Антон Велков празнуваха първата си победа този сезон, която липсваше на Марек и Дупница в елита от 1 март 2008 година насам, когато със същия резултат бе победен тима на Видима-Раковски.