Ботев (Гълъбово) спечели последната контрола

Ботев (Гълъбово) спечели последната контрола от лятната си подготовка, след като се наложи при гостуването си на тима от Югоизточна В група Свиленград с 2:1. В 23-ата минута Ботев откри резултата. Иван Тошев центрира от фаул топката в наказателното поле на Свиленград и там най-съобразителен беше Валентин Кьосев, който с глава вкара първия гол.

Въпреки жегата гълъбовци не намалиха темпото след почивката и съвсем логично в 64-ата минута вкараха втория гол. Бърза атака на Ботев свари неподготвена защитата на Свиленград и Пламен Коларов намери играещия президент Стоян Диков в удобна позиция, който с удар от десетина метра увеличи преднината на тима си. В 80-ата минута домакините от Свиленград намалиха на 1:2.

В първия кръг от новото първенство на Б група Ботев ще гостува на Пирин в Благоевград на 2 август от 19,30 часа на стадион Христо Ботев.