Полша и Перу стартираха с победи с по 3:1 в Гран При

Волейболистките от националните отбори на Полша и Перу  стартираха с победи с по 3:1 гейма участието си на турнира в Група "J" от втора дивизия на световното Гран При.

В първия мач на турнира "Дружина полска" се наложи над Белгия с 3:1 (25:18, 25:23, 22:25, 25:21) пред около 1200 зрители в зала "Колизео Дибоа" в перуанската столица Лима. Срещата като цяло бе равностойна, но все пак полякините успяха да стигнат до успеха. Най-полезна за полския тим стана Катаржина Зарослинска с 21 точки (3 блока, 1 ас и 33% ефективност в атака), а Агниешка Каколевска добави 15 точки (4 блока и 69% ефективност в атака) за победата. За белгийките над всички бе Лизе Ван Хеке с 24 точки (1 блок и 43% ефективност в атака), но и нейните усилия не се оказаха достатъчни за нещо повече от гейм в полза на отбора й.

Във втората среща от първия ден домакините от Перу надделяха над Канада също с 3:1 (25:21, 25:18, 25:27, 25:16) пред близо 3300 зрители. Най-резултатна за перуанките стана капитанката Анхела Лейва с 16 точки (1 блок, 41% ефективност в атака и 17% перфектно посрешане), а Карла Руеда се отчете с още 13 точки (1 ас и 27% ефективност в атака) за успеха. За канадския тим Люсил Чарък завърши с 12 точки (5 блока!!! и 41% ефективност в атака), а още три волейболистки добавиха по 10 точки.

Тази нощ на турнира, във втория ден от надпреварата, Полша играе с Канада, а Перу с Белгия.