България със загуба в първата си контрола

Мъжкият национален отбор на България по баскетбол допусна загуба в първата си контрола от подготовката за квалификациите за Евробаскет 2015, след като отстъпи от Австрия с 67:78 в двубой от приятелския турнир в Оберварт, Австрия.

Най-резултатен за родните баскетболисти беше капитанът Христо Николов, който отбеляза 18 точки, а дебютантът в селекията на Георги Младенов – Александър Везенков остави отлични впечатления с играта си и приключи със 17 точки на сметката си.

Българите започнаха много добре двубоя и усояха да поведат с 22:15 след първите десет минути, а в началото на втория период нови точни стрелби от тройката на Николов и Везенков, както и отлични атаки на Върбанов и Янев дадоха двуцифрен аванс на България – 33:17. Последва срив в играта на нашите момчета, а домакините от Австрия се възползваха максимално и след серия от 15:0, преднината на „лъвовете” бе стопена до две точки – 38:36.

Австрия успя да поведе в резултата четири минути след началото на третата четвърт след две поредни тройки, а в самия край на периода неспортсменско нарушение свирено срещу България помогна на домакините да излязат с пет точки напред – 62:57.

В заключителните десет минути българите буквално забравиха да играят в защита в търсенето на обрат, което им изигра лоша шега. Австрия стигна до 15 точки преднина, като до последния съдийски сигнал възпитаниците на Георги Младенов не успяха да намерят начин да се върнат в мача и трябваше да се примирят с поражението – 67:78.

Днес България ще изиграе втория си двубой от приятелския турнир, като се изправя срещу тима на Унгария от 18:30 часа.