Лудогорец се "удави" във Варна преди битката с Партизан (видео)

Отборът на Лудогорец не успя да победи Черно море в мач от 2-ия кръг на "А" група. Мачът, който се проведе на стадион "Тича" във Варна завърши 0:0. По този начин българският шампион записа трети мач без победа, след като преди това загуби от Хасково и завърши реми с Дюделанж.

Наставникът на "орлите" Стойчо Стоев бе избрал единадесеторка, в която националът Светослав Дяков действа като централен защитник.

Като цяло гостите бяха по-дейният отбор и създадоха няколко чисти голови положения, но Роман Безяк и Марселиньо на два пъти пропуснаха да донесат победата. Лудогорец определено демонстрира по-добър футбол, в сравнение с Хасково и реванша в Люксембург, но отново показа доста слабости.

Днес за пореден път стана ясно, че част от футболистите на българския шампион не се намират в най-доброто си състояние преди важните мачове с Партизан. Един от тях е моторът в халфовата линия Марселиньо, който допуска множество грешки, които са нетипични за бразилеца.

Мачът започна със ситуация пред вратата на гостите. В 9-ата минута Тодор Паланков отправи силен удар, но Владислав Стоянов бе заел добра позиция и отрази.

Разградчани отговориха четири минути по-късно. Жуниор Кайсара центрира отлично към Марселиньо, който от чиста позиция прати топката с глава право в обсега на стража Георги Китанов.

В 25-ата минута бразилецът повтори упражнението и пропусна за втори път да отбележи след като бе оставен напълно непокрит на 4-5 метра от вратата на домакините.

В 39-ата минута само късметът спаси "моряците". Фабио Ешпиньо изпълни отлично пряк свободен удар, но горната греда се оказа верен помощник на Китанов.

В 42-ата минута Стенио напредна, стигна до границата на пеналта и стреля право в Стоянов, който улови.

Втората част стартира с натиск на Лудогорец. Българският шампион създаде няколко опасности, но не успя да се възползва. При една от тях Михаил Александров бе заел добра позиция в наказателното поле и отправи удар, който профуча на сантиметри от десния стълб.

В 56-ата минута Курьор изведе Иван Коконов сам срещу вратаря, но той реши да търси с пас назад свой съотборник, вместо да стреля и по този начин пропиля отлична възможност за Черно море.

В самия край на двубоя Роман Безяк изпусна най-чистото положение в мача. Ешпиньо изведе своя съотборник сам срещу вратаря, но нападателят не уцели очертанията на вратата.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:0