Първенството в Украйна все пак започна - Металург загуби без Мораеш (видео)

Футболният сезон в в Украйна все пак стартира, въпреки нестабилната политическа обстановка в страната. В първия мач от новото първенство Металург (Донецк) отстъпи на Днипро с 0:2. И двата гола апднаха след почивката и бяха дело на Йевхен Коноплянка и Матеус. За Металург титуляр беше бившият халф на ЦСКА Грегъри Нелсън, а друг любимец на "червените" фенове" - Жуниор Мораеш, не игра заради наказание.

Срещата се състоя в Лвов пред над 13 000 зрители. След нулево първо полувреме, Днипро вдигна оборотите след почивката и само за 6 минти реши нещата в своя полза. Отборът на Мирон Маркевич поведе с попадение на звездата Коноплянка, който се разписа от фаул. Малко по-късно Роман Зозуля беше повален в наказателното поле и Матеус превърна дузпата в гол. В самия край на мача футболистите на Металург също получиха дузпа, но вратярят Бойко спаси удара на Алешандре.

МЕТАЛУРГ (ДОНЕЦК) - ДНИПРО 0:2 (0:0)
0:1 Коноплянка (64)
0:2 Матеус (70) д.

МЕТАЛУРГ: Бандура, Нойок, Чечер, Прийма, Насонов, Макридис (к), Шарпар, Нелсън, Лазич, Алешанде, Дегтярев (40 - Акименко, 84 - Задерака)
Старши треньор: Владимир Пятенко
ДНИПРО: Бойко, Кравченко (82 - Политило), Канкава, Коноплянка (к), Селезньов (53 - Бруно Гама), Чеберячко, Зозуля, Матос, Дъглас, Федецкий, Матеус (73 - Калинич)
Старши треньор: Мирон Маркевич

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Чечер, Макридис (М); Матеус, Дъглас (Д)