Шокиращ дебют за Алегри в Юве

Италианският шампион Ювентус стартира предсезонната си подготовка със сензационна загуба - 2:3 от шестодивизиония Лученто в контрола, играна в базата на "бианконерите" - Виново. Това бе дебют за Максимилиано Алегри начело на отбора. Той заложи на схема 4-3-3 със Себастиян Джовинко, Фернандо Йоренте и Карлос Тевес в атака.

Гостите поведоха в резултата в 11-ата минута с попадение на Бо, но последваха два гола на Йоренте (32, 35) за 2:1 до почивката. През втората част най-новото попълнение на Старата госпожа Роберто Перейра, който днес бе представен официално, се появи в игра в 51-ата минута.

След няколко пропуска на домакините последваха два изненадващи гола за Лученто, които обърнаха резултата в полза на аматьорите. Първо в 74-ата минута Каваци изравни, а в 86-ата минута Кретацо вкара трети гол. Перейра бе близо до първи гол с новия си отбор, но гредата го спря в 90-ата минута и Ювентус загуби срещата с 2:3.

Националите на шампионите все още са в почивка и не взеха участие в двубоя, като от понеделник започват тренировки под ръководството на Алегри.

ЮВЕНТУС: Сторари, Мота, Сьоренсен, Огбона, Барлоко, Падоин, Мароне, Пепе, Джовинко, Йоренте, Тевес