Ман Юнайтед започна ударно в първия мач на Ван Гаал (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Манчестър Юнайтед започна ударно в първия мач на новия мениджър Луис ван Гаал. "Червените дяволи" се наложиха повече от категорично с 7:0 над ЛА Галакси. Мачът се игра на стадион "Роуз Боул" в Лос Анджелис. Дани Уелбек откри резултата в 13-ата минута, а след това по два гола добавиха Уейн Рууни в 42-ата и 45-ата минута и Рийс Джеймс в 62-ата и 86-ата минута. Ашли Йънг пък бе автор на шестия и седмия гол в 88-ата и 90-ата минута.

Ван Гаал бе заложил на любимата си схема 3-5-2. Смолинг, Еванс и Джоунс действаха в отбрана, а Шоу и Валенсия бяха в ролята на халф-бекове. Ерера и Флетчър играеха като опорни полузащитници, а пред тях Хуан Мата изпълняваше ролята на плеймейкър. Рууни и Уелбек пък започнаха на върха на атаката.

Ман Юнайтед започна ударно в първия мач на Ван Гаал

Юнайтед стигна до откриване на резултата още в 13-ата минута. Тогава Мата открадна една топка и изведе Дани Уелбек, който със силен удар по земя отбеляза за 0:1. В края на полувремето пък англичаните нанизаха още два бързи гола. Първо в 42-ата минута те получиха дузпа за игра с ръка в пеналта и Рууни бе точен от бялата точка. В 45-ата минута пък Уелбек центрира по земя, топката мина през краката на защитник, за да стигне до Рууни, който от близо я добута в мрежата за 0:3.

"Червените дяволи" стигнаха и до четвърто попадение през втората част на мача. В 62-ата минута Ашли Йънг бе изведен от дясно, центрира в наказателното поле, където Рийс Джеймс от движение насочи кълбото във вратата за 0:4. В 86-ата минута пък отново Джеймс направи 0:5 довкарвайки една избита от вратаря топка.

Последните два гола пък отбеляза Ашли Йънг, който първо в 88-ата минута бе изведен зад защитата, финтира вратаря и прати кълбото в опразнената врата, а две минути по-късно при една контра завърши атаката за крайното 0:7.

Така Манчестър Юнайтед започна силно подготовката си за новия сезон. Следващата контрола на тима е на 26 юли срещу Рома.

Съставът на Ман Юнайтед: Де Хеа (Линдегаард 46), Еванс (Кийн 46), Джоунс (Рафаел 46), Смолинг (Блакет 46), Флетчър, Ерера, Шоу (Джеймс 46), Валенсия (Клевърли 46), Мата (Нани), Уелбек (Кагава), Рууни (Йънг 46)