Бенковски покоси Спартак (Плевен)

Бенковски победи в Бяла гостуващия му Спартак (Плевен) с 3:1.  Домакините решиха крайния изход на контролата за по-малко от четвърт час. Преди това обаче цели 70 минути играта им бе същинска мъка. През първото полувреме плевенчани ги надиграха тотално и само могат да се сърдят на себе си, че не успяха да изковат победата още до почивката.

В средата на полувремето те вече имаха гол аванс след като Венцислав Миленов се измъкна сам срещу вратаря и го преодоля. Титулярните нападатели на гостите – Стефан Христов и Любомир Тодоров обаче действаха разконцентрирано в завърщващата фаза и проиграха отлични възможности за гол.

През второто полувреме за Спартак игра чувствително подмладен състав. Въпреки това отново триото в атака Миленов – Христов – Тодоров се размина с нови попадения. Домакините разчитаха предимно на контраатаки. В 70-ата минута усилията им дадоха резултат – 1:1. Малко след това удар от границата на наказателното поле изненада плевенския вратар – 2:1. Домакините затвърдиха успеха в 83-ата минута, когато надхитриха обърканата плевенска защита за 3:1.

За Спартак дебютира премишналият през школата на Стоичков в Барселона Ивелин Лазаров. Изявите му бяха от едната крайност до другата.