Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Ястрежебски освободи Лоренцо Бернарди, взе Роберто Пиаца

Бронзовият медалист в полската волейболна Плюс Лига Ястрежебски Вегиел (Ястрежебие-Здруй) освободи от поста старши-треньор на тима италианеца Лоренцо Бернарди. На негово място ръководството на клуба ще подпише със сънародника му Роберто Пиаца, който за последно бе начело на несъществуващия вече Кунео от Серия А1.

Лоренцо Бернарди бе начело на Ястрежебски през последните 4 сезона, като за това време изведе отбора до 2 финала и 2 бронзови медала в местното първенство, класира го два пъти за финалната четворка на Шампионската лига, като спечели един бронзов медал, и веднъж стана световен клубен вицешампион през 2011 година.

Това все по-силно подсилва слуховете, че Бернарди, който е обявен за най-добър волейболист на XX век, ще поеме шампионът и носител на Купата на Турция Халкбанк (Анкара), където от новия сезон ще играе българския национал Цветан Соколов. Турският клуб взе и националът на "Дружина полска" Михал Кубяк именно от Ястрежебски за заместник на Матей Казийски, който пък се завърна в Тренто.