Насионал Асунсион със сериозна заявка за финал в Копа Либертадорес

Парагвайският Насионал Асунсион направи решителна крачка към финала в турнира Копа Либертадорес, след като се наложи с 2:0 над уругвайския Дефенсор Спортинг като домакин. Реваншът е насрочен за 30 юли, а ако удържи аванса си, Насионал ще играе срещу победителя от двойката Сан Лоренсо - Боливар. Първият мач ще бъде игран днес в Аржентина.

Брайън Монтенегро и Дерлис Оруе се разписаха в двете полувремена на мача срещу Дефенсор, който натисна във финалните минути, но не успя да стигне до гол и ще преследва поне два в реванша. 21-годишният Монтенегро овладя топката на около 30 метра от вратата на гостите в десетата минута и направи двойно подаване с Хулиан Бенитес, за да излезе сам срещу стража Мартин Кампаня. Той стреля в далечния ъгъл на вратата на Дефенсор и откри резултата. За 2:0 точен пък беше Оруе, който засече изчистена топка след ъглов удар. Мощният удар я изпрати покрай купа от играчи в наказателното поле и се оплете в мрежата на Кампаня за втори път.

Дефенсор пое контрол над мача след втория гол, паднал в 70-ата минута, но четирите удара до последния съдийски сигнал не дадоха резултат. Ако отстрани Дефенсор, Насионал ще стане едва вторият парагвайски клуб, който ще играе финал на Копа Либертадорес. Това до момента е правил само 3-кратният шампион Олимпия, който загуби от Атлетико Минеро през 2013 година. Дефенсор също не е играл финал на най-престижния южноамерикански клубен турнир.