Лукаш Росол тръгна трудно в Хърватия

Поставеният под номер 5 в схемата Лукаш Росол от Чехия преодоля трудно първия кръг на откритото първенство по тенис на Хърватия, след като победи с 6:3, 3:6, 7:6(2) Диего Себастиан Шварцман.

Аржентинецът, който заема стотното място в ранглистата на АТП, подаваше при 4:3 в третия сет и дори имаше разиграване за гейма, но Росол демонстрира великолепна защита и върна ранния пробив. Впоследствие чехът стигна до тайбрек, който спечели и се класира напред.

Испанецът Алберт Монтанес, който има два четвъртфинала в Умаг, се наложи с 6:4, 6:4 над тийнейджъра Александър Зверьов и също се класира във втория кръг. 17-годишният германец пък достигна рекордното 161-во място в ранглистата на АТР в понеделник, след като игра на полуфинал на силния турнир в Хамбург в края на миналата седмица.

Аржентинецът Карлос Берлок, поставен на осма позиция в схемата, се наложи със 7:6(4), 6:3 над словака Андрей Мартин в друг мач за деня.