Талант на Порто изригна с 4 гола на Евро 2014, Португалия и Австрия на полуфинал (видео)

Тимът на Португалия до 19 години разпиля домакина Унгария с 6:1 на Евро 2014 в група "А". Под проливния дъжд над "Панчо Арена" зрителите станаха свидетели на истински  рецитал на талантливия нападател на Порто Андре Силва, който вкара четири гола. Преди това Иво Родригес откри от дузпа в 32-ата минута. В последната минута на първата част започна головото шоу на младока от Порто, който удвои. Той реши мача в 66-ата минута за 3:0. Мерво от домакините намали в 73-ата минута за радост на 4000 по трибуните, но 120 секунди по-късно с фантастичен гол на Гелво Мартинс, който преодоля цялата защита на Унгария, бе върната преднината от три гола.

Силва удари греда, но в последните две минути добави още два гола и вече има пет попадения от две срещи, като даде сериозна заявка за голмайстор на европейското първенство.

По този начин иберийците си гарантираха място на полуфинала в турнира, след като записа шест точки в първите две срещи( 3:0 над Израел в първата среща).

Това стори и отборът на Австрия, който победи с 3:0 Израел по-рано днес. Така Португалия и Австрия излизат в спор за първото място, а Израел и Унгария ще спорят за третото място даващо право на участие на световното първенство в Нова Зеландия догодина.

УНГАРИЯ - ПОРТУГАЛИЯ 1:6
0:1 Родригес (32) д.
0:2 Силва (45)
0:3 Силва (66)
1:3 Мерво (73)
1:4 Мартинс (75)
1:5 Силва (89)
1:6 Силва (90)