България падна с две места в световната ранглиста, вече е №8

Мъжкият националният волейболен отбор на България падна с две места в обновената световната ранглиста след края на Световната лига. България, която завърши в най-комерсиалния турнир с едва 4 точки в предварителна Група "В" след една единствена победа и цели 11 загуби, се смъкна от 6-то място и вече е 8-ма със 170 точки. Освен това българските волейболисти бяха извадени от първа дивизия на Лигата за следващата година, след като Австралия спечели втората дивизия в тазгодишното издание и се класира за същинските финали във Флоренция.

Промяна в Топ 5 на световната ранглиста няма. Начело продължава да е настоящият световен шампион Бразилия с 345 точки, следван от олимпийския първенец Русия с 330 и Италия с 288. Победителите в тазгодишната Световна лига от САЩ продължават да са 4-ти с 226 точки, а Полша е 5-та с 200 точки. Най-голям скок в Топ 10 прави Сърбия, която за малко не се класира за финалите на Лигата. "Плавите" от 9-ти вече са 6-ти със 192 точки.