Жесток малшанс повали България, но надеждата е жива (галерия)

Националите на България до 19 години загубиха и втория си мач на финалите на европейското първенство в Унгария. След поражението с 0:3 от фаворита Германия, днес "трикольорите" отстъпиха драматично с 0:1 на Украйна в мач, който спокойно можеха да спечелят. Резервата Вячеслав Танковский донесе успеха на украинците в 88-ата минута с добавка отблизо, след като Игор Харатин уцели гредата от дузпа. През първото полувреме пропуск от бялата точка направи и Антонио Вутов. Изстрелът на юношата на Левски беше спасен от вратаря на Украйна Богдан Сарнавский.

Загубата лишава българите от възможността да се класират на полуфиналите, но те все още имат шанс да завършат на трето място в групата и да си осигурят виза за световното първенство в Нова Зеландия. За целта отборът ни трябва задължително да победи Сърбия в последния си мач. По-рано днес сърбите завършиха 2:2 с Германия, след като водеха с 2:1 до последните секунди. Западните ни съседи също ще излязат за победа, защото само тя ще им даде възможност да се преборят за място на полуфиналите.Драма с нещастен край за "младите" лъвчета

Селекционерът на "лъвчетата" Александър Димитров направи две промени в стартовия състав в сравнение с двубоя срещу Германия. Като ляв бек започна Мики Орачев, а Станислав Дрянов бе предпочетен пред Стефан Велков. Дрянов играеше в средата на терена, а в центъра на защитата си партнираха Христофор Хубчев и Пламен Гълъбов.

Първата по-любопитна ситуация беше в 6-ата минута, когато нашите получиха шанс да обстрелват Сарнавский от пряк свободен удар. Зад топката застана Радослав Цонев, но ударът му рикошира в противников футболист и излезе в корнер.Драма с нещастен край за "младите" лъвчета

Българите продължиха да са по-дейният отбор на терена и Антонио Вутов отправи опасен изстрел след четвърт час игра, но топката не попадна в целта. В 20-ата минута Дрянов шутира коварно, но стражът на Украйна спаси. Малко след това се стигна до напрежение пред българската врата, но Ради Цонев се намеси решително.

В 27-ата минута реферът Ищван Ковач отсъди дузпа в полза на България за нарушение на Маркович срещу Никола Колев, но за съжаление Антонио Вутов не успя да отбележи от бялата точка. Футболистът на Удинезе стреля технично в долния ляв ъгъл на вратата, но вратарят Богдан Сарнавский уцели посоката и изби.Драма с нещастен край за "младите" лъвчета

След дузпата украинците показаха зъби и също бяха близо до откриване на резултата. Артьом Бисиден се озова на стрелкова позиция, но Александър Любенов парира удара му. Последва нова добра атака на българите и изстрел с глава на Никола Колев, който мина на сантиметри от гредата.

В края на полувремето Петър Витанов получи жълт картон, който е втори за него в турнира и ще му попречи да играе в последния мач от групата срещу Сърбия.

Втората част започна с лек натиск на Украйна и неточен удар на Коваленко. Малко по-късно украинците поискаха дузпа, но претенциите им бяха подминати от румънския рефер. В 58-ата минута Беседин стреля опасно, но Любенов спаси. После действията се пренесоха пред украинската врата. Мощен шут на Радослав Цонев затрудни Сарнавский, но той успя да боксира.Драма с нещастен край за "младите" лъвчета

В 63-ата минута удар на Никола Колев от фаул профуча високо над вратата. Постепенно украинците взеха иницитиативата и започнаха да организират повече атаки към българската врата. При една от тях отново Коваленко беше близо до гола, но и този път Любенов запази хладнокръвие и спаси.

В края на мача момчетата на Александър Димитров отново се активизираха, но Сарнавский спаси поредния опасен удар на Цонев. Грешка в нашата защита обаче доведе до нарушение на Мики Орачев и дузпа за украинците. Харатин стреля в гредата, но пръв до топката стигна резервата Танковский, който нямаше как да сбърка.Драма с нещастен край за младите "лъвчета"

Така България записа втора загуба на европейското първенство, но съхрани шансовете си да се класира за световното догодина. Съставът на Александър Димитров показа много желание и офанзивен футбол, но отново направи много пропуски, които в крайна сметка се оказаха фатални за изхода на срещата.

БЪЛГАРИЯ - УКРАЙНА 0:1 (0:1)