Гълъбинов се завърна ударно в Ливорно с 4 гола

Таранът на националния отбор на България Андрей Гълъбинов се завърна в Ливорно ударно. Игралият под наем през последния сезон в Авелино нападател вкара цели четири гола в рамките на 13 минути в първата контрола на тосканците за новия сезон срещу Кастеларо.

Високият голаджия започна срещата в титулярния състав на тима, изпаднал от Серия “А” преди два месеца и остана на терена само 45 минути.

Българинът откри головата си сметка в 23-ата минута, когато направи 2:0, а в 36-ата минута на двубоя вече беше вкарал четири попадения в мрежата на аматьорите (23, 26, 33, 36).

Федерико Дионизи добави два гола, а Лука Силигарди и Москати бяха точни за 8:0 след първата част.

През второто полувреме Ливорно вкара още два гола чрез Бигаци, а Фаедо отбеляза почетното попадение и оформи крайното 10:1 за тосканците.

Както е известно, миналият сезон Гълъбинов вкара 15 гола в Серия “Б” от 39 мача с Авелино и си спечели повиквателна в националния отбор на България. Селекционерът Любослав Пенев пък го сложи моментално на върха на атаката в контролите срещу Беларус (2:1) и Канада (1:1), като срещу тима от Северна Америка отбеляза първия си гол за “трикольорите” в Австрия.