Везенков в идеалната петица на Европа

Александър Везенков е най-добрият реализатор и борец на Европейското първенство, дивизия А за младежи до 20 години. Българинът е лидер в тези две категории и това заслужено му отреди място в идеалната петица на шампионата на Стария континент, който завърши на остров Kрит. България завърши на 15-то място в крайното класиране. Везенков води в класацията по отбелязани точки, след като отбеляза по 19.3 средно на мач.

След него е Милия Микович от Черна гора с по 18.3 точки. Единственият баскетболист с двуцифрен брой борби средно на мач е Александър Везенков, който хвана по 11.2 на мач. Втори е Никола Янкович от Сърбия с по 9.4. Специално видео представя лидерът на националния отбор за мъже до 20-годишна възраст и гръцкия Арис Солун Александър Везенков. Филмчето е направено по време на европейско първенство за тази възраст в Крит.

"Поканиха ме да играя за гръцкия национален отбор. Но смятам, че човек е от там, от където са майка му и баща му. Обичам България и искам да постигнем успехите, за които баща ми ми е разказвал, че националният отбор е имал. Обичам България още повече, защото не съм живял там. Искам да бъда част от пъзела, който ще върне България като фактор в европейския баскетбол", казва Везенков.

Специален репортаж има и за дъщерята на бившите национали Мариана и Иван Костуркови - Мария, която представя Португалия. Миналата седмица тя и националният отбор на иберийската държава спечелиха бронзовите медали на Европейското първенство за жени до 20-годишна възраст в София и се класираха в Дивизия А следващото лято.