Дунав падна от Добруджа в контрола

Футболистите на Дунав отстъпиха с 0:1 във втората контрола от подготовката си за сезон 2014/2015 в Североизточната "В" група. Те гостуваха на втородивизионния Добруджа в Добрич.

Старши треньорът Веселин Великов заложи на същата стартова единайсеторка като в срещата с "Лудогорец 21", завършила при 1:1 в Разград. Цветомир Цанков започна на вратата. В отбрана на десния бек бе Николай Парнаров, в средата на защитата - Михаил Милчев и Мартин Димов, а отляво - Атанас Атанасов. Пред тях в центъра на терена започнаха Диян Димов и Ивайло Раденцов. Николай Колев атакуваше отдясно, Андреас Васев - отляво, а зад нападателя Мирослав Будинов действаше Георги Чакъров.

Дунавци започнаха по-активно двубоя. Въпреки това липсваха много чисти положения за отбелязване на гол. Единствено Чакъров се отличи с атрактивна задна ножица при центриране в полето на домакините, но ударът му мина от външната страна на дясната греда. В последните минути на първата част добруджанци също се активизираха и това даде резултат.

Атака отляво на Мустафа Мустафа в 42-та минута доведе до центриране и изпуснатият от отбрана и вратар в малкото наказателно поле Ивелин Василев прати топката с глава в мрежата за 1:0.

След почивката наставниците Веселин Великов и Светослав Тодоров вкараха много свежи сили. Добруджа отново имаше шанс да отбележи, но няколко играчи се разминаха с топката при центриране в русенското поле. Последваха и ситуации, в които "драконите" можеха да изразнят, но Бодуров и Слави Читаков не успяха да ги отиграят по най-добрия начин. Веднъж и резервният страж на домакините трябваше да се намесва след бомбен удар от 20-ина метра на русенския капитан Диян Димов.

До края обаче резултатът остана непроменен и Дунав загуби с 0:1.

Следващият контролен мач на русенския състав отново няма да е на домашна сцена. Отборът ще играе на 23 юли в Шумен с ПФК Бургас, който си спечели промоция в "Б" група под името Мастер.

Шампионатът на Североизточната "В" група стартира на 17 август, а програмата ще стане ясна на 5 август.