ЦСКА възкръсна в Ловеч - след Левски и Литекс стана абонат на Стойчо (видео+галерия)

С много хъс, борба и голяма доза късмет ЦСКА удари с 1:0 Литекс като гост в дербито на първия кръг на "А" група и донякъде заличи неубедителното си представяне само три дни по-рано срещу молдовския Зимбру. Като цяло ловчанлии имаха повече шансове за гол, но единственото попадение падна в тяхната врата. То бе записано на Маркиньос, но основната заслуга за него е на централния бранител на домакините Васил Божиков, който в опита си да изчисти не толкова силния шут на бразилеца, изпрати топката в собствената си врата.

Това беше втора груба грешка на бранителя в рамките на няколко дни. Централният защитник се превърна в антигерой и срещу Дьошгьор, когато направи сериозен гаф в 90-та минута, след който унгарците вкараха второто си попадение в срещата.

В мача срещу ЦСКА със сигурност сериозни критики ще отнесе и друг футболист в оранжево - Данило Асприля. Като цяло колумбиецът бе най-добър в редиците на домакините, но малко преди гола на червените той прояви сериозна доза егоизъм, след като отказа да подаде на празна врата на двама свои съотборници, с което лиши своя тим да поведе в резултата.

През първия четвърт час на срещата между оранжеви и червени двата отбора заложиха на сигурна игра, която бе придружена от доста грешки в центъра на терена и почти никакви удари към двете врати.

В 27-та минута Литекс като по чудо не откри резултата при първата голова възможност. Армандо Ваюши центрира от фаул, Джордан стреля от упор с глава, но стражът на армейците Дивиш някак успя да спаси с крак.

Десет минути по-късно и Недялков стреля с глава, но далеч по-неточно от своя съотборник и топката излезе на метър над напречната греда.

В началото на второто полувреме отново Литекс бе по-активен в предни позиции, но най-чистото положение изпуснаха гостите от София. В 50-та минута след груба грешка на оранжевата отбрана Антон Карачанаков излезе очи в очи с вратаря Баривейра, но се забави, което позволи на Божиков да го настигне и да му избие топката.

Литекс - ЦСКА

В 61-та минута Данило Асприля прояви егоизъм, заради който ловчанлии не откриха резултата. Крилото нахлу мощно по дясното крило, двама негови съотборници го чакаха да им подаде на празната врата, но колумбиецът се полакоми и стреля от малък ъгъл в тялото на Дивиш.

Шест минути по-късно ЦСКА откри резултата. Маркиньос шутира от 22-23 метра, но Божиков в опита си да избие топката я изпрати в собствената си врата.

В 87-та минута пред резервата Момчил Цветанов се откри отличен шанс да изравни, но крилото на ловчанлии не успя да вкара с глава от три метра след центриране отдясно. Секунди по-късно последва силен шут на Асприля, който профуча над напречната греда.

Така воденият от Стойчо Младенов тим на ЦСКА не загуби от Литекс в пети пореден шампионатен двубой, като в тези срещи оранжевите не са вкарали дори гол.

След седмица червените пък ще излязат в ново дерби - този път срещу Левски, но и там успеваемостта на армейците в последните срещи е доста сериозна. Червените спечелиха и четирите си шампионатни мача през миналия сезон, което със сигурност ще им вдъхне допълнително самочувствие преди Вечното дерби.

ЛИТЕКС - ЦСКА 0:1

0:1 Маркиньос 67

СНИМКИ: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG