Спартак (Варна) разби Септември (Тервел) в контрола

Спартак 1918 (Варна) постигна четвърта поредна победа в контролите си преди началото на първенството в Б група. В мач, игран на стадион "Спартак", "соколите" разбиха Септември (Тервел) с 8:0.

За успеха на Спартак по два гола реализираха Борислав Борисов - в 4-та и 15-та минути, и Станислав Желязков - 50-та и 89-та минути. Останалите попадения за домакините отбелязаха Иван Минчев 34-та минута, Деян Христов в последната минута на първата час, Ивайло Русев в 69-та минута и Янаки Смирнов в 90-та минута.

За първи път в представителния отбор на Спартак игра вратарят на юношеския тим Константинос Хавалес.

До момента футболистите на треньора Атанас Атанасов играха контроли срещу Бургас, спечелена с 2:1, срещу Добруджа - 3:1 за Спартак, срещу Черноморец - 5:2 за варненския отбор и срещу Септември (Тервел) - 8:0.

Следващата проверка на Спартак е на 23 юли срещу тима на Несебър. Срещата ще се играе в Обзор.