България се предаде пред мощта на Германия (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Националите на България до 19 г. загубиха с 0:3 от Германия в първия си мач на Евро 2014 в Унгария. Дейви Зелке вкара още в 1-ата минута, а Зюре се разписа в 28-ата. Отново Зелке в 56-ата минута оформи класическа победа на бундестима. Другите два състава в групата на нашите - Украйна и Сърбия, завършиха 1:1.

Българските футболисти сътвориха добри неща в атака през втората част и показаха, че няма да се предадат без бой в оставащите два двубоя. За да си осигурят място на световно първенство догодина, те трябва да завършат на трето място в групата.
България загуби с 0:3 от Германия на старта на Евро 2014 за юноши
Срещата започна много лошо за младите "лъвове". Още в началните секунди Бенямин Трюмнер проби по дясното крило и подаде към Дейви Зелке, който се възползва от грешка в отбраната и разпечата вратата на капитана Александър Любенов. Попадението обърка родните футболисти и натискът на съперника продължи в следващите минути, но до нов гол не се стигна.

Постепенно българите се окопитиха и в 10-ата минута изстрел на Антонио Вутов бе блокиран. В 15-ата минута момчетата на Александър Димитров изградиха отлична атака, но Кирил Десподов избърза с удара и прати кълбото встрани от вратата.

В 21-ата минута Никола Колев отправи много силен изстрел към германския страж, но Шницлер бе на висота и отрази.

Вторият удар на силния съперник дойде точно в минутите на подем на българите. В 28-ата минута се стигна до корнер пред Любенов, Зюре бе оставен непокрит в наказателното поле и с крак засече топката във вратата за 0:2.

Две минути преди края на първата част отново Колев стреля от голяма дистанция, но този път кълбото премина високо над гредата.
Първото положение след почивката се откри пред Германия, но Дудзяк не успя да направи точен пас, след като отлично премина през двама бранители в бяло и зелено. В 54-ата минута Вутов отправи точен, но много слаб изстрел в очертанията на вратата.

Две минути по-късно нова немска атака през центъра на терена хвана неподготвена българската отбрана и Зелке без проблем реализира третото попадение в мача.
В 64-ата минута младите "лъвове" създадоха най-доброто си положение за гол до момента. Десподов бе изведен зад гърба на отбраната, но Шницлер го изпревари и изчисти. Топката попадна в резервата Георги Минчев, чийто шут бе отразен от вратаря. При спасяването останаха съмнения, че стражът е играл с ръка извън наказателното поле, но сигнал на съдията не последва.

Следващите няколко минути бяха силни за България. В 64-ата минута "трикольорите" организираха добра атака чрез Десподов и Вутов, който технично остави за Радослав Цонев, но изстрелът на футболиста на Левски профуча на сантиметри край страничната греда. Секунди по-късно отново пред Цонев се откри шанс, но този път той не бе точен и стреля далеч от целта.

В 79-ата родните състезатели се понравиха за пореден път през втората част с отиграванията си в атака, но завършващият удар на Десподов не бе докрай прецизен. Младият футболист на Литекс пропусна да се разпише и в самия край на мача, когато негов изстрел с глава не намери очертанията на вратата.

Българите заслужиха участието си на турнира, след като в квалификациите се справиха с Италия, Швеция и Чехия. В другата група на финалите са Унгария, Австрия, Португалия и Израел. Интересен факт е, че България и Германия се срещат за втори път на ниво европейско първенство при тази възраст, след като паднахме с 0:3 и на Евро 2008 в Чехия.

Във вторник играчите на Александър Димитров излизат срещу Украйна във втората си среща от шампионата. Мачът е с начален час 22,00 ч.
БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 0:3