Бадщубер отново в игра за Байерн, дебютът на Левандовски не се състоя (видео+галерия)

Защитникът на Байерн (Мюнхен) Холгер Бадщубер се завърна в игра за тима след 19-месечно лечение на контузия. Точно 594 дни изминаха от последния двубой на бранителя, който днес изведе баварците с капитанската лента в първата предсезонна контрола. Баварците срещнаха отбора на своя фенклуб "Червените барони" и спечелиха с 3:0. Два гола отбляза Дейвид Алаба, а веднъж се разписа Даниел Хелглер.

Мачът се състоя в родния град на Бадщубер - Меминген. 25-годишният юноша на Байерн започна като един от тримата централни защитници в схемата на Джосеп Гуардиола и остана на терена до 58-ата минута. Дебют за германския шампион направиха новите попълнения Хуан Бернат и Себастиан Роде. Роберт Левандовски обаче не игра заради разтежение на тренировка.Байерн вкара три на фенове в първата си контрола

Още в 5-ата минута Алаба откри резултата с мощен далечен удар. Младият Даниел Хеглер отбеляза второто попадение за Байерн след четвърт час игра, а до почивката Алаба се разписа отново, този път от пряк свободен удар. През второто полувреме при идентична ситуация австрийският национал можеше да оформи своя хеттрик, но топката срещна гредата.

Гуардиола можеше да използва само 7 футболисти от първия състав, тъй като повечето звезди се наслаждават на заслужена почивка след участието си на световното първенство. Франк Рибери, Калудио Писаро и Диего Контенто пък продължават да лекуват контузии. Титуляр за мюнхенци беше синът на Мемет Шол - Лукас, който се отличи с няколко пропуска.Байерн вкара три на фенове в първата си контрола

Повече от 11 000 зрители изгледаха проверката, която премина в тренировъчно темпо. Следващият съперник на Байерн е Дуисбург, като мачът ще се играе на 21 юли.

БАЙЕРН - ФЕНКЛУБ ЧЕРВЕНИТЕ БАРОНИ 3:0