Верея се справи с дубъла на Ботев (Пд)

Верея (Стара Загора) победи с 3:1 младежкия отбор на Ботев (Пловдив) до 21 години в контролна среща по футбол, която се игра на стадиона в Смолян. Старозагорският тим, който ще играе през новия сезон в Б група, водеше след първото полувреме с 1:0. В 13-та минута Ивелин Илиев откри резултата, след като беше изведен от Милен Митев зад защитата на пловдивчани и с удар от десетина метра вкара за 1:0.

След почивката верейци удвоиха преднината си. В 50-та минута Ангел Костов центрира в наказателното поле и там най-съобразителен беше Биресент Карагарен, който вкара за 2:0. В 70-та минута Ботев намали пасива си на 2:1, но осем минути по - късно Ангел Костов с удар от около 30 метра фиксира крайния резултат - 3:1.

Тази вечер към лагера на ФК Верея в Смолян се присъединиха двама футболисти от школата на Лудогорец. Това са вратарят Енгин Махмуд и левият защитник Александър Асенов, които са на по 19 години.