Унгарци чакат Литекс в следващия кръг (видео)

Унгарският Диошгьор ще е следващият съперник на Литекс в Лига Европа, ако ловчанлии елиминират молдовския Верис. В първата среща Диошгьор спечели само с 2:1 срещу малтийския Биркиркара, но на реванша унгарците бяха повече от убедителни и победиха с 4:1 като гост.

Акош Елек даде преднина на Диошгьор в 30-ата минута, а в края на полувремето Райън Каменцули изравни. След почивката разликата в класите си каза думата и с попадения на Сеняд Хушич, Давид Барчи и Лазар Мариянович гостите стигнаха до изразителния успех.

Мачовете от втория квалификационен кръг са на 17 и 24 юли. Ако Литекс преодолее Верис, българският тим ще е домакин в първия двубой с Диошгьор.

БИРКИРКАРА - ДИОШГЬОР 1:4 (1:1)
0:1 Елек (30)
1:1 Каменцули (44)
1:2 Хушич (61)
1:3 Барчи (66)
1:4 Мариянович (90)

Съставът на Диошгьор: Ботонд Антол, Сеняд Хушич, Тамаш Кадари, Уилям Роча Алвеш, Дражен Окука, Патрик Бача (60 - Давид Барчи), Андраш Дебрецени (71 - Лазар Мариянович), Андраш Гостони, Мирослав Грумич, Габор Бори (71- Марк Нихази), Акош Елек

* Диошгьор се класира за следващия кръг с общ резултат от двата мача 6:2