Ясен е първият съперник на ЦСКА в Лига Европа (видео)

Молдовският Зимбру ще е съперник на ЦСКА във втория квалификационен кръг на Лига Европа. Това стана ясно, след като тази вечер тимът от Кишинев елиминира македонския Шкендия (Тетово). В реванша Зимбру се наложи с 2:0 и с общ резултат от двата мача 3:2 продължава напред в турнира.

Македонците спечелиха преди седмица в Скопие с 2:1, но днес бяха тотално надиграни. Още в 6-ата минута Жан-Мари Асмин Амани откри в полза на Зимбру след асистенция на Александру Дедов. Домакините направиха доста пропуски и това запази интригата до самия край на мача. Чак в 87-ата минута Александру Пашченко вкара втори гол за молдовците, а в добавеното време Мухамед Хюсеини от Шкендия беше изгонен за втори жълт картон.

Титуляри за Шкендия бяха бившият защитник на Левски Йордан Милиев и миналият през Литекс Стенио Жуниор. Мартин Кавдански пък се появи като резерва в 86-ата минута.

Първият мач между ЦСКА и Зимбру е на 17 юли от 20.30 часа на стадион "Васил Левски", а реваншът е седмица по-късно в Кишинев.

ЗИМБРУ - ШКЕНДИЯ 2:0 (1:0)