Ботев Пд с нов успех в Европа - играчите се скъсаха да пропускат в Сан Марино (видео)

Ботев (Пловдив) постигна безпроблемна победа и в срещата реванш от първия предварителен кръг на Лига Европа срещу Либертас. След успеха с 4:0 в първия мач, днес канарчетата биха само с 2:0, но това им бе напълно достатъчно да преодолеят без особени проблеми аматьорите от Сан Марино. Головете за българския тим паднаха през втората част и бяха реализирани от Александру Бенга и Филип Филипов. Пловдивчани имаха възможност да постигнат далеч по-убедителна победа, но поне 6-7 сериозни пропуска ги лишиха от по-изразителен успех, а на два пъти и гредите спасиха скромния тим на Либертас.

Канарчетата можеха да открият резултата още в 7-та минута, когато Бенга засече центриране отдясно, но изстрелът му с глава срещна дясната греда на тима от Сан Марино.

В 19-та минута Луис Педро центрира отдясно, но малко не достигна на Иван Цветков да засече топката с глава. Секунди по-късно Сърмов получи отличен пас в наказателното поле на домакините, но не уцели топката и пропиля добра възможност за гол.

В 24-та минута Цветков опита да прехвърли стража на Либертас, но топката излезе в аут. Само 120 секунди по-късно Луис Педро остана сам срещу стража на домакините Симончини, но не уцели вратата.

В 29-та минута пред тима от Сан Марино се откри добра възможност за попадение. Отбраната на Ботев изпусна Морели, който напредна с топката в крака и стреля, но в аут. Три минути по-късно мощен пробив на Луис Педро завърши с центриране към Цветков, който стреля с глава, но вместо в празната врата, изпрати топката в аут.

Пропуските на Ботев продължиха и след почивката. В 51-та минута Иван Цветков бе близо до откриване на резултата, но изстрелът му с глава срещна напречната греда.

След час игра и Радослав Терзиев пропиля отлично положение за гол, след като не успя да вкара от 3-4 метра в празната врата.

Все пак логичното се случи в 64-та минута, когато след центриране от корнер Бенга се извиси над всички и с глава вкара за 1:0 за Ботев. Пет минути по-късно Терзиев като по чудо не прониза за втори път мрежата на Либертас. Футболистът на канарчетата отправи силен удар с глава, но вратарят на домакините прояви рефлекс и спаси.

Четвърт час преди края на редовното време Филипов центрира отдясно, Цветков се извиси добре във въздуха и стреля с глава, но в аут. Последваха още няколко пропилени възможности от българския отбор, за да дойде 87-та минута, в която Огнянов с отличен пас намери Филипов зад защитата на домакините, който с шпагат вкара втория гол за Ботев.

Така след общ резултат 6:0 Ботев преодоля първото препятствие в Европа. В следващия предварителен кръг канарчетата ще се изправят срещу втородивизионния австрийски Санкт Пьолтен, който победиха с 4:2 в контрола по време на подготвителния си лагер в Австрия.

ЛИБЕРТАС - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:2