Поляци триумфираха на CEV Satellite в Лозана

Полският тандем Мачией Косяк и Мачией Рудол спечели златните медали от турнира от веригата CEV Satellite по плажен волейбол, който се проведе в Лозана (Швейцария) през уикенда. Поляците надиграха с 3:1 (11:15, 15:13, 15:13, 15:8) (б.р. в тези турнири всички геймове се играят до 15 точки) германците Тим Холер и Йонас Шрьодер за 46 минути. Така полският отбор продължава с отличните си изяви, след като по-рано през сезон спечели и световната титла до 23 години.

С бронза се поздравиха представителите на домакините Себастиан Шевалие и Алексей Щрасер след успех с 3:0 (15:6, 15:11, 15:9) срещу италианците Матео Чекини и Матео Мартино. Въпреки загубата Матео Мартино, който бе един от най-големите таланти на италианския волейбол в зала, но няколко контузии му попречиха да намери мястото си, бе доволен след края на турнира в Лозана. "Все пак стартирахме от квалификациите и това, че играхме мач за трето място е страхотно", коментира Мартино.

Призьорите и участниците си поделиха наградния фонд от $10 000.