Шок на "Уимбълдън"! Корне изхвърли Серина Уилямс

Водачката в схемата Серина Уилямс сензационно отпадна още в третия кръг на турнира от Големия шлем "Уимбълдън". Петкратната шампионка в надпреварата загуби от французойката Ализе Корне с 6:1, 3:6, 4:6. Уилямс стартира убедително и взе с лекота първия сет с 6:1.

Изненадващо обаче 32-годишната Уилямс загуби ритъма си и позволи да бъде надиграна от 25-а в схемата Корне пред сюрпризираната публика на Корт 1. Французойката изравни сетовете след 6:3, а в решителния трети сет Корне направи пробив при 2:2, два гейма по-късно стори същото и затвори мача с 6:4.

Серина Уилямс за първи път отпада в тази ранна фаза на "Уимбълдън" от 2005 година насам, когато също губи в третия кръг.

Поставената под номер 3 Симона Халеп (Румъния) също се класира за четвъртия кръг. Халеп победи Белинда Бенчич (Швейцария) с 6:4, 6:1 за 70 минути. Румънката направи 4 пробива и 25 печеливши удара в срещата. Халеп, финалистка от "Ролан Гарос" миналия месец и четвъртфиналистка на Откритото първенство на Австралия през януари, достигна до четвъртия кръг на "Уимбълдън" за пръв път в