Черно море с първа победа в контролите

Черно море победи с 1:0 Хоризонт Турново и записа първа победа в контролите през лятото. За отбора, воден от Александър Станков, единственият гол вкара Слави Сталев в 53-ата минута. Той наказа груба грешка на резервния вратар на македонците Димовски, който излезе неразчетено и от 2-3 метра вкара попадението за успеха.

Станков използва два различни състава в двете полувремена. Много силно за Хоризонт игра преотстъпеният от ЦСКА Григор Долапчиев. В 15-а минута не беше отсъдена дузпа за нарушение срещу него. До края на полувремето опасни удари отправи Долапчиев, както и капитанът на Хоризонт Сашо Пандев.

През второто полувреме Симеон Райков в 58-ата минута удари съперник с глава при спряна игра и получи директен червен картон. В 86-ата и Ковачев от Хоризонт също получи червен картон за грубо нарушение в гръб срещу Даниел георгиев.

Следващата контрола на Черно море е в петък срещу Моста (Малта) от 18.00 часа.