Джокович се разправи с първия си съперник

Световният №2 Новак Джокович, който е поставен под номер 1 в схемата на "Уимбълдън", започна участието си на турнира от "Големия шлем" в Лондон с убедителна победа. Шампионът от 2011 година надигра с 6:0, 6:1, 6:4 представителя на Казахстан Андрей Голубьов.

Джокович спечели първите 11 гейма в мача, а в третия сет проби за 5:4 преди да сложи точка на спора след само 87 минути игра.

Ноле записа 7 аса и 0 двойни грешки, докато Голубьов направи 1 ас и 3 двойни грешки. Джокович реализира 34 печеливши удара срещу само 15 за Голубьов, а при непредизвиканите грешки сърбинът отново имаше предимство, допускайки 14 срещу 22 за противника му.

В целия двубой Джокович не даде нито една точка за пробив на Голубьов и сърбинът вече чака съперника си във втория кръг. Това е чешкият ветеран Радек Щепанек, който по-рано днес се справи в три сета с уругваеца Пабло Куевас - 6:2, 6:4, 6:4. Джокович има 10 победи от 11 двубоя срещу Щепанек.