100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Португалия се завърна начело в Група "Е" след 3:1 над Холандия

Националният волейболен отбор на Португалия се завърна начело в Група "Е" от от втората дивизия на Световната лига, след като постигна 5-та победа. Португалците се реваншираха за вчерашната си загуба и надделяха у дома над Холандия с 3:1 (25:20, 28:26, 21:25, 25:18) във втората среща помежду им от 5-ия кръг в групата, игран тази вечер пред над 3000 зрители в Метосиньош.

Така двата тима отново си размениха местата във временното класиране. Португалия е начело с 15 точки след 5 победи и 3 загуби, а "лалетата" останаха 2-ри с 14 точки също след 5 успеха и 3 поражения. Следващия уикенд португалските волейболисти гостуват на Чехия, а Холандия отново е гост, но този път на Република Корея.

Португалците бързо поведоха в първия гейм с 3:0. След това въпреки усилията на гостите, успяха да поддържат преднината си до 14:12, а впоследствие до крайното 25:20 благодарение на силните изяви на Валдир Секейра и Алешандре Ферейра. Втората част бе много оспорвана и равностойно, но все пак Португалия я измъкна трудно с 28:26 след нови две атаки на Ферейра. Третият гейм също бе равностоен до 16:15 за домакините, но след това последваха силни минути за капитана на Холандия Дик Коой, особено в атака, и 25:21 за "лалетата". Четвъртата част се разви по подобен сценарий като третата част, но в полза на Португалия - равностойна игра до средата, след което възпитаниците на треньора Уго Силва спечелиха гейма с убедително 25:18 благодарение на Ферейра и Жоао Жозе, а с това и мача с 3:1.

Най-полезен за португалския тим отново бе Валдир Секейра с 18 точки (1 ас и 49% ефективност в атака), а Алешандре Ферейра добави 16 точки (5 блока!!!, 42% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане) за победата. За холандците над всички бе капитанът Дик Коой с 21 точки (1 блок, 2 аса и 55% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха за успеха.