Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Ботев (Пд) приключи подготовката с внушителен успех

Отборът на Ботев (Пловдив) разгроми с 5:1 НК Целе в последната си контрола от лятната подготовка в Австрия. Мариян Огнянов (7'), Анисе Абел (25'), Ромарио Кортзорг (41'), Юнес Хамза (58' от дузпа) и Иван Цветков (69' от дузпа) отбелязаха головете. Збичайник отсрами словенците с гол в 81-ата минута.
със Слован Братислава.
"Канарчетата" започнаха по-активно и още в 4-ата минута Веселин Минев намери Ромарио Кортзорг, чийто удар не бе точен. Три минути по-късно пловдивчани излязоха напред. Центриране на Александру Куртеан бе засечено от Иван Цветков, но ударът му с глава бе отразен. При добавката обаче Огнянов не сбърка - 1:0.
В 25-ата минута натискът на Ботев доведе до нов гол. Анисе получи топката пред наказателното поле, освободи се от опеката на съперник и с премерен удар матира за втори път вратаря на съперника.
Две минути след това словенците за първи път погледнаха по-смело към вратата на Адам Стаховяк. Два последователни удара на техни играчи обаче бяха блокирани от бранители в жълто-черно.
В 41-ата минута Цветков пусна подаване към Ромарио, който от няколко метра направи преднината на "жълто-черните" класическа.
Картината на терена не се промени и след почивката. В 58-ата минута резервата Луис Педро бе повален в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Друг влязъл на полувремето - Хамза, застана зад топката и отбеляза четвъртия гол в мача.
11 минути по-късно Куртеан също бе повален в наказателното поле, а Цветков изпълни точно новата дузпа, с което покачи на 5:0. В 81-ата минута Збичайник бе изведен зад защитата на българския тим и вкара почетния гол за отбора от Словения.

БОТЕВ (ПД) - НК ЦЕЛЕ 5:1

1:0 Огнянов (7)
2:0 Анисе (25)
3:0 Ромарио (41)
4:0 Хамза (58-д)
5:0 Цветков (69-д)
5:1 Збичайник (81)

БОТЕВ: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Серджан Лукин, Радослав Терзиев, Веселин Минев, Томаш Иршак, Абел Анисе, Мариян Огнянов, Алесандру Куртеан, Ромарио Кортзорг, Иван Цветков (Юнес Хамза, Луис Педро, Филипов, Бенга, Айтов, Марин, Васев, Юсеин, Чунчуков, Сърмов, Вандер, Доре