Левски на Мурсия започна с 5:0 (видео)

Отборът на Левски разби с 5:0 дублиращия тим на клуба в Правец. Това бе първата проверка на "сините" под ръководството на Пепе Мурсия, който бе уважен от всички ръководни фактори - Тодор Батков, Иво Тонев, Георти Иванов - Гонзо, Константин Баждеков и Даниел Боримиров, пристигнали да наблюдават двубоя.

Първият гол отбеляза Борислав Стойчев с глава в 17-ата минута, Роман Прохазка удвои до почивката. През втората част младите Владислав Мисяк (60), Илия Димитров (74) и Мики Орачев (78) оформиха крайния резултат.

Испанският специалист заложи на Пламен Илиев на вратата, а пред него бяха подредени Галин Ташев, Борислав Стойчев, Пламен Димов и Мики Орачев. В централната зона на терена бяха Лъчезар Балтанов и Роман Прохазка, а по крилата - Радослав Цонев и Антон Огнянов. Напред бяха изнесени Валери Божинов и Валери Домовчийски.
Левски-Левски(дубъл)
Бившият голмайстор на Ювентус пък бе с капитанската лента на "сините", но не успя да се разпише. Домо пък бе спрян от гредата в 42-ата минута.

На топлото време и при бавни обороти Левски водеше изцяло инициативата през цялата среща. Завърналите се на “Герена” Стойчев и Прохазка бяха точни с глава в 17-ата и 32-ата минута. Първият се разписа след центриране от корнер на Радослав Цонев, който асистира и за второто попадение. Между тях Валери Божинов направи сериозен пропуск. След красива комбинация в 42-ата минута започнала от Цонев, минала през Божинов стигна до Домовчийски, който със силен удар нацели дясната греда.

Левски-Левски(дубъл) Стефан Велев и Владислав Мисяк се появиха на почивката за сметка на Балтанов и Огнянов, като младока направи резултата класически в 60-ата минута. Той бе изведен отлично от Прохазка и прати топката във влезналия малко по-рано вратар на втория тим Станислав Димитров.

Илия Димитров и Божидар Кралев замениха Божинов и Домовчийски. След пробив на Мисяк и грешка на вратаря Димитров, младия нападател Илия Димитров не бе трудно да направи 4:0.

Левски-Левски(дубъл) А четири минути по-късно красива комбинация между Прохазка и Орачев завърши с пети гол. Словакът подаде с пета на един от най-дейните – левия защитник, който с диагонален изстрел оформи крайния резултат.

Секунди преди края младока Георги Йомов пропусна да се разпише във вратата на първия тим.

Левски-Левски(дубъл) Следващата контрола на Левски е срещу Монтана на 27-и юни отново в Правец.

ЛЕВСКИ - ЛЕВСКИ (U21) 5:0
1:0 Стойчев (17)
2:0 Прохазка (32)
3:0 Мисяк (60)
4:0 Димитров 74
5:0 Орачев (78)

ЛЕВСКИ: 23. Пламен Илиев, 33. Галин Ташев, 5. Бoрислав Стойчев, 35. Пламен Димов, (29 Деян Иванов),14. Мики Орачев, 30. Лъчезар Балтанов (46-77.Стефан Велев), 15. Роман Прохазка, 21. Радослав Цонев, 7. Антон Огнянов (46-22. Владислав Мисяк,), 86. Валери Божинов (58-19. Илия Димитров), 17. Валери Домовчийски

24. Александър Любенов, , 12. Божидар Краев,

ЛЕВСКИ (U21): 1. Николай Кръстев, 2. Кристиян Петков, 3. Любомир Илиев 4. Димитър Буров, 5. Кристиян Иванов (42-16. Константин Пъшев), 6. Стефан Аличков, 7. Александър Димитров, 8. Никола Георгиев, 9. Валентин Добревски, 10. Иван Дянков, 11. Даниел Илиев

12. Станислав Иванов, 13. Лионел Матодос, 14. Ангел Максимов, 15. Християн Василев, 16. Константин Пъшев, 17. Георги Йомов, 18. Емил Георгиев, 19. Николай Петков

снимка: Илия Стоименов/Sportal.bg