Ботев (Пд) с нова гръмка победа в Австрия

Ботев (Пловдив) постигна втора поредна победа в летните си контроли. Днес тимът на Любослав Пенев срази с 3:0 австрийския Адмира Вакер като гост след попадения на Иван Цветков (48'), Александру Куртеан (68') и Цветелин Чунчуков (83'). Националният селекционер направи две смени на почивката и още девет в 62-ата минута. През изминалия сезон в местната Бундеслига Адмира завърши предпоследен, като само последният тим изпада.

Преди три дни "жълто-черните" надвиха Санкт Пьолтен с 4:2 в първата си проверка от лагера в Австрия.

Днес Ботев отново игра в схема 4-3-3 с опитния Иван Цветков на върха на атаката и Ромарио и Вандер по крилата. Българският отбор доминираше и през първата част, но успя да материализира по-високата си класа едва след почивката. В 48-ата минута Луис Педро пробяга над 30 метра с топката и подаде на Цветков, който откри резултата.

В 68-ата минута Куртеан направи 2:0 с директен изстрел от фаул, като изненада вратаря на домакините, който очакваше центриране и не се беше позиционирал добре.

Седем минути преди края 19-годишният нападател Чунчуков оформи крайното 3:0 с третото си попадение в два мача за тима. Юношата на Левски се разписа на два пъти и срещу Санкт Пьолтен.

Следващият спаринг на Ботев в Австрия е срещу Слован (Братислава) в четвъртък от 18,00 часа.

АДМИРА ВАКЕР - БОТЕВ (Пд) 0:3
0:1 Цветков (48)
0:2 Куртеан (68)
0:3 Чунчуков (83)

Стартов състав на Ботев (Пд): 1. Адам СТАХОВЯК, 11. Йордан ХРИСТОВ, 4. Сърджан ЛУКИН, 18. Радослав ТЕРЗИЕВ, 14. Веселин МИНЕВ, 17. Анице АБЕЛ, 16. Томаш ИРШАК, 7. Мариян ОГНЯНОВ, 22. Ромарио КОРТЗОРГ (45-Луис Педро), 10. Вандер ВИЕЙРА (45-Куртеан), 19. Иван ЦВЕТКОВ

В 62-ата минута влязоха: Филип Димитров, Филип Филипов, Александру Бенга, Владимир Айтов, Лазар Марин, Георги Сърмов, Божидар Васев, Серкан Юсеин, Цветелин Чунчуков

Състав на Адмира за първото полувреме:  1. Леймер, 2. Виндбихлер, 3. Шьовендер, 4. Виершит, 5. Ебнер, 13. Тюрауер, 17. Ауер, 18. Фикер, 25. Весели, 27. Байрами, 28. Торстеншик

Снимка: botevplovdiv.bg