Американската звезда Кери Уолш отново на върха

Американките Ейприл Рос и Кери Уолш Дженингс оставиха своя отпечатък в Москва (Русия) спечелвайки изключително престижния турнир по плажен волейбол от Големия шлем. Това стана след зрелищен финален сблъсък срещу шампионския тим на Бразилия Талита Антунеш и Таяна Лима с резултат 2:1 (21:17, 22:24, 15:13).

Двете американки се събраха заедно, след като бившите им партньорки - Мисти Мей Трейнър и Дженифър Кейси, се пенсионираха от професионалния плажен волейбол. "Те дойдоха да спечелят, много добър отбор са. Двете двойки бяхме поставени под номер едно и две в основната схема на турнира и мисля, че еднакво искахме да сме тук", каза след победната точка Рос.

В малкия финал за бронзовите медали новокоронованите европейски шампионки от Холандия Мадлен Мепелинк и Марлеен Ван Йерсел спечелиха бронза също в три гейма след 21:19, 18:21, 15:12, побеждавайки испанките Лилиана Фернандес и Елса Бакерисо.

При мъжете короната от Москва отиде при домакините Константин Семенов и Вячеслав Красилников. Руснаците спечелиха своята първа титла от Големия шлем с решителното 2:0 (23:21, 21:17), надигравайки с отлична игра на мрежата и в защита по време на финалния сблъсък опонентите си Гжегош Фиялек и Мариуш Прюдел от Полша. "Не можем да повярваме, че сме спечелили. Рожденият ден на президента на Руската федерация е днес, така че това е нашия подарък за него", бяха думите на Семенов след мача.

Три гейма бяха нужни на американците Фил Далхаузър и Шон Розентал да спечелят наградата за трето място. Двамата се наложиха с 21:19, 15:21, 15:11 над европейските шампиони Николаи и Лупо от Италия. След срещата Далхаузър сподели: "Беше труден мач и всичко се сведе до изпълнението на начален удар. Мача щеше да спечели отборът, който сервира най-добре. Ние го направихме в третия гейм и може би затова победихме".

За най-добрите плажни състезатели предстои турнира от Големия шлем в Берлин от 17 до 22 юни, също с общ награден фонд 800 000 долара.