Впечатляващ дебют на Любо Пенев начело на Ботев - 19-годишен талант изгря на хоризонта (Видео)

Любослав Пенев направи впечатляващ дебют като треньор на Ботев (Пловдив), след като канарчетата спечелиха с 4:2 първата си контрола на австрийска земя срещу местния Санкт Пьолтен.

С два гола за българите се отличи 19-годишният нападател Цветелин Чунчуков, който преди година дойде от ДЮШ на Левски, след като сините отказаха да му предложат професионален договор. Останалите попадения за канарчетата бяха дело на Цветков и Хубер, който прониза собствената си врата. За Санкт Пьолтен, който се подвизава в "Б" групата на Австрия, но през следващия сезон ще играе в Лига Европа като финалист за Купата, отбелязаха Фуцик и Шибени.

Първото опасно положение бе създадено от футболистите на пловдивчани. В 7-та минута Христов и Луис Педро комбинираха добре по десния фланг, но центрирането на втория не бе засечено от негов съотборник. Минута по-късно Санкт Пьолтен откри резултата. Попадението реализира Фуцик, който се разписа на празна врата.

В 13-та минута Лукин отправи изстрел, но той излезе в аут.

По-настоятелната игра на канарчетата даде резултат в 19-та минута, когато Иван Цветков изравни. Капитанът на Ботев започна атаката за жълто-черните, която премина през Луис Педро и Йордан Христов, десният бек центрира прострелно към Ромарио Кортзорг. Ударът на холандеца бе отразен от вратаря, но при добавката Цветков нямаше проблеми да вкара за 1:1.

След изравнителния гол Ботев наложи пълно превъзходство, но удари на Луис Педро и Ромарио не намериха целта. Така първата част приключи при 1:1.

Четири минути след почивката футболистите на Любо Пенев осъществиха пълен обрат. Анисе стреля, стражът на австрийците изби, а Цветелин Чунчуков без проблем реализира при добавката.

В 58-та минута Ботев вкара трети гол. Вандер нахлу в половината на австрийците и попаде към Куртеан, който центра към Цветелин Чунчуков и 19-годишният талант, дошъл преди година от школата на Левски, вкара второто си попадение в проверката.

Пет минути по-късно резултатът набъбна на 4:1 в полза на българския тим. Вандер центрира остро по земя от десния фланг и Хубер си вкара автогол.

Последваха още няколко добри атаки на жълто-черните, но удари на Сърмов и Вандер не попаднаха в целта. Така се стигна до 86-та минута, в която Шибени вкара втори гол за своя отбор и оформи крайното 4:2 за Ботев.

Шибени 86

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): Адам Стаховяк, Йордан Христов, Серджин Лукин, Радослав Терзиев, Веселин Минев, Томаш Иршак, Мариян Огнянов, Серкан Юсеин, Луис Педро, Ромарио Кортзорг, Иван Цветков

Състав на Ботев през второто полувреме: Андонов, Филипов, Лукин, Айтов, Минев, Сърмов, Васев, Анисе, Вандер, Куртеан, Чунчуков

САНКТ ПЬОЛТЕН: Реглер, Хайден, Хубер, Визио, Хартъл, Кершбаумер, Амбихъл, Бурак, Сеговия, Хофбауер, Фуцик